Jak pracuji


Žádná nemovitost se neprodá sama, vždy je třeba pro to něco udělat. Pracuji pro společnost Re/Max, která svým klientům zajišťuje prodejní inzerci nejen na svém vlastním realitním portálu, ale také na všech významných realitních serverech u nás. Informace o vašem prodeji jsou tak velmi široce publikovány. Jako profesionál se však pro své klienty vždy snažím udělat i něco navíc. Při své práci využívám různé nástroje, které tuto činnost zefektivňují a přinášejí zákazníkům mnohem lepší výsledky, než "klasický" prodej pomocí inzerce. V mém arzenálu mám, případně v brzké době budu mít tyto profesionální nástroje: 

Konzultace k realitní problematice 

Potřebujete se předem poradit? Máte obavy z prodeje nemovitosti? Hledáte vhodný způsob prodeje? Konzultace na praktické otázky ohledně obchodování s realitami může být osobní i písemná. Zájemce pouze žádám o to, aby byla v přiměřeném rozsahu. Pro mé klienty tuto činnost vykonávám zdarma. S externím tazatelem se dohodneme na ceně podle složitosti a charakteru jeho dotazu. 

Vlastní webová stránka nemovitosti 

Chcete zvýšit šance na prodej vaší nemovitosti za co nejlepších podmínek? Jednou z cest je prezentovat ji vedle realitních serverů ještě vlastní reprezentativní stránkou, kde budou lépe vynikat její přednosti. Tímto způsobem dáte prodeji nový rozměr, už to nebude ta tuctovka z běžných inzertních serverů. Vytvořenou stránku je pak také nutno na internetu účinně propagovat, aby ji vidělo co nejvíce vážných zájemců. Bez této podpory by se informace k nikomu nedostaly. Tyto samostatné stránky mají vyšší vyhledávací index, neboť jsou správci obsahu internetu hodnoceny jako originální a nové. 

Reklama na sociálních sítích 

Sociální sítě jsou fenomenem dnešní doby. Jejich provozovatelé nám nabízejí nástroje, jak vaši nemovitost prezentovat nejen kdekoliv na světě, ale také cílenému okruhu zájemců. Tak jako vidíte moji reklamu například na Facebooku, může být na sociálních sítích nabízena i vaše nemovitost. Prodej se tím výrazně zrychlí a získáte zájemce nabízející nejlepší ceny. 

Homestaging 

Chcete svou nemovitost připravit na focení, prohlídky a videoprohlídky? Nemáte čas na důkladné uklizení vašeho domu? Nevíte na co si dát pozor, abyste udělali dobrý dojem a sehnali nejlepšího kupce? Zajistím vám asistenci homestagera, který vám pomůže naaranžovat vaši nemovitost tak, aby prodej dopadl co nejlépe. 

Odhad tržní ceny nemovitosti 

Správné určení tržní ceny je základním předpokladem úspěšného prodeje a tržní cenu je nutno respektovat. Když budete chtít prodat příliš draho, neprodáte a proděláte. Když budete za svou nemovitost požadovat méně než tržní cenu, proděláte také. V obou případech to budou velmi vysoké částky. Zjištění aktuální tržní ceny vaší nemovitosti provádím s využitím systém CeMap. Tento systém pracuje se skutečnými údaji z realitního trhu. S využitím těchto údajů a srovnáním s dalšími obdobnými nemnovitosti v okolí se dovíte optimální cenu, za jakou můžete prodat vaši nemovitost. K provedení této služby potřebuji vaši nemovitost vidět a znát její vlastnické a právní vztahy. Služba může být poskytnuta vlastníkovi nemovitosti, nebo jím pověřené osobě na základě plné moci. Odhad tržní ceny nemovitosti je to samozřejmou součástí mého prodejního postupu. Pro zájemce mohu po dohodě zajistit i samostatný tržní odhad. 

3D model nemovitosti 

Třítrozměrný model interiéru vaší nemovitosti umožní zájemci lépe si představit její prostorové dispozice. Model je vytvářen specializovanou aplikací podobnou AutoCADu. Pro jeho vytvoření je samozřejmě nutno zaměřit půdorys skutečné nemovitosti. Součástí modelu je i schematické rozmístění vybavení. Pro zájemce o váš byt je to stejně důležitá informace, jako fotografie, informace o lokalitě apod. 

3d_model

Ukázka zpracovaného 3D modelu bytu 1+1 

 

Videoprohlídky

Videoprohlídky se v poslední době stávají oblíbeným způsobem jak prezentovat prodávanou nemovitost. Vážným zájemcům usnadní představu, jak objekt vypadá z venku i zevnitř, jaké má okolí, v jakém je stavu apod. Naopak zase ušetří čas vám i lidem, kteří sice hledají vhodnou nemovitost pro sebe, ale mají jiné požadavky a na prohlídku by se vydávali zbytečně. Rozsah videoprohlídky může být různý jak časově, tak i prostorově. Vhodná doba trvání je většinou do dvou minut. Podle potřeby lze uplatnit i velkorysejší přístup, kdy do dvojnásobné doby trvání lze doplnit například exteriéry, nebo třeba i pohled z dronu. Videoprohlídku je nutno předem domluvit a připravit na ni vaši nemovitost, aby na zájemce působila co možná nejlepším dojmem. Záznam je proveden kamerou SONY v rozlišení Full HD (1920x1080) a sestříhán na počítači do vhodného časového rozsahu. 

3D scanning - NOVINKA 

Také chcete vaši prodávanou nemovitost prezentovat takovýmto způsobem? 

3D sken bytu - ukázka3D sken domu - ukázka

Nový způsob jak vaší nemovitostí zaujmout ty nejlepší kupující je pořízení 3d modelu vaší nemovitosti v jejím skutečném stavu a podobě, aby bylo možno si ji virtuálně projít na obrazovce počítače. K tomu je nutno objekt nasnímat pomocí laserového 3d snímače a vytvořit příslušný prostorový model. Zájemce si tento model může projít v interaktivním okně prohlížeče. Tento způsob prezentace nenahrazuje výše popsaný 3D model interiéru, ale je jeho doplňkem zobrazujícím skutečný interiér. Stejně jako videoprohlídka, i 3D sken prezentaci vaší nemovitosti pozvedne její prodej na prestižní úroveň. Rovněž tato služba je pro mé klienty v ceně provize. 

 Své standardní portfolio prodejních nástrojů v současné době rozšiřuji o nejnovější technologie, které se na realitním trhu objevily. Dostáváme tak postupně do ruky nástroje, které dále zkvalitní především prezentace prodávaných nemovitostí. Dobře prezentované nemovitosti se prodávají mnohem lépe, než ty jejichž prezentace byla provedena hůře. Je to obdoba známého hesla "obal prodává". Pro tyto účely aktuálně připravuji mým klientům možnost využití následujících prezentačních nástrojů: 

Letecké snímkování s pomocí dronu - v přípravě 

Máte nemovitost, která je fotogenická z exteriéru a z ptačí perspektivy? Chcete ukázat i její zajímavé okolí? Chcete zdůraznit její polohu v krajině? Nebo chcete mít ve své videoprezentaci i efektní průlet nad vaším domem a pozemkem? Chcete leteckými videozáběry podpořit prodej vaší nemovitosti, nebo si jen tak udělat radost?
Pak právě pro vás připravuji možnost pořízení takových záběru s pomocí dronu. Natáčet se bude na vysoce kvalitní kameru s rozlišením FullHD, případně 4K. Služba bude poskytována zcela legálně, na základě povolení Úřadu pro civilní letectví, a bude ji možno objednat i nezávisle na prodeji nemovitosti. Dron je již v testovacím provozu a probíhá certifikace na Úřadu civilního letectví. 

Od 5. června 2019 jsem podstoupil odborný letecký výcvik a 24.9.2019 jsem před komisí z Úřadu pro civilní letectví úspěšně složil všechny tři zkoušky. Získal jsem povolení k létání jako profesionální pilot dronu a požádal jsem o vydání povolení k leteckým pracem jako samostatný subjekt. Protože vydání tohoto povolení trvá další dva měsíce a čeká nás zimní období s většinou nepříznivým počasím, předpokládaný termín plného rozběhu leteckých prací je konec zimy roku 2020. Létat bude možné samozřejmě hned, jak dostanu povolení, ale pro realitní činnost je důležité pracovat za hezkého počasí, které zájemcům umožní dobře si prohlédnout nabízené nemovitosti i jejich okolí z ptačí perspektivy. 

Následuje pár ukázek z období mé přípravy na novou zajímavou možnost, kterou již brzy nabídnu svým zákazníkům. 

dsc00221

Moje "zvířátko" zblízka. Děti mu daly jméno Zoom. 

copter_miniAbsolvovali jsme spolu tvrďácký výcvik. 

Odměnou za poctivý trénink je nádherná vyhlídka na letní krajinu v Posázaví. 

Ukázka přesného navedení na cíl - kamera pouze kontroluje správnou polohu. V pravo je naše "letecká kancelář". 

Kontrola stavu střešní krytiny u jedné z mých "tréninkových obětí" ukázala majiteli spoustu důležitých podrobností, aniž by musel lézt na střechu. 

Za poctivý trénink jsme obdrželi své vlastní OK a povolení k profesionálnímu létání. Teď už se těšíme na povolení k leteckým pracem na vlastních zakázkách. 

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů